Стипендија за средњошколце из Србије

Амерички савет за међународно образовање спроводи једногодишњи бесплатни програм размене за ученике 1. и  2. разреда средњих школа у Републици Србији (рођени између 1. јануара 1999. и 15. јула 2001. године).Тренутно је на овом програму у Америци 41 ученик из Србије.

Програм се зове FLEX (некада знан као A-SMYLE), а у потпуности га финансира Влада Сједињених Америчких Држава (Ученици са хендикепом  рођени између 15. фебруара 1998. до 15. јула 2001. се охрабрују да се пријаве на програм).

Цео процес, пријављивања, тестирања, путовања и останка у САД током једне школске године је бесплатан.

У прилогу се налазе информације о тестирању по градовима у Србији. Први датуми су 15. септембар 2015. у Ваљеву и 16. септембар 2015. у Крагујевцу.

Више информација на: www.ac-see.org