Обавештење за одељенске старешине IV разреда, ученике IV разреда и њихове родитеље

У периоду од 12-24. фебруара ове године било је изјашњавање родитеља у вези статуса екскурзије ученика садашњег IVразреда која је требало да буде реализована у периоду од 4-12. септембра 2020. године, а која је уплаћивана кроз рате од октобра 2019. до фебруара 2020. године.

Изјашњавање родитеља је показало да од 276 родитеља ученика њих 53 или 19,20% се није изјаснило или није прихватило ниједан од понуђених предлога. За лично заменско путовање се изјаснило 8 родитеља тј. 2,89%, а за повраћај новца по Уредби Владе Републике Србије од 30.4.2020. год. 83 тј. 30,07%. За евентуално заменско путовање као екскурзију у Истанбул изјаснило се 132 родитеља тј. 47,82%.

Самим тим, пошто је основни услов за реализацију екскурзије да 60% ученика учествује у реализацији овај услов у старту није испуњен и ово заменско путовање не може бити изведено и овим се прича о екскурзији у оквиру школе завршава.

После овога, свих 216 родитеља који имају уплаћену бар 1 рату треба да у личном контакту са агенцијом Путник травел из Београда реализују лично заменско путовање у току ове године или почетком 2021. год. добију свој новац који су до сада уплатили агенцији.

Агенција оставља могућност да за ученике, уколико се створе услови, од 15. јула 2021. год. организује путовање у Истанбул по предложеном програму као лично заменско путовање, а за све информације родитељи и ученици могу се обратити на телефон 011/3231317, или на мејл: info@putniktravel.rs.

У Чачку, 26. фебруар 2021. год.

Директор Гимназије у Чачку

Иван Ружичић, проф.