Упутство за састављање понуда за екскурзију у Италију од 4. до 12.9.2020.

УПУТСТВО ЗА САСТАВЉАЊЕ ПОНУДА ЗА ПРОГРАМ ЕКСКУРЗИЈЕ ЗА УЧЕНИКЕ ТРЕЋЕГ РАЗРЕДА ГИМНАЗИЈЕ У ЧАЧКУ У ИТАЛИЈУ од 4. до 12. септембра 2020. године

1.      Ово путовање се реализује тако да сви ученици полазе ( у 14 часова у петак, 4. септембра 2020. године) и враћају се у исто време ( субота, 12. септембра 2020. око 12 часова) али се у реализацији програма деле на две групе обично по сменама са по два декера) које иду у обрнутом смеру, тј.једна група креће у реализацију програма од Венеције (субота 5. септембар од 8 до 16 часова) а друга од Вероне ( од 8 до 14 часова) са прва два ноћења у Монтекатинију као бази за Фиренцу (недеља, 6.септембар). Агенција само прави понуду у једном путном правцу: Чачак-Венеција – Сијена – Рим –Пиза - Монтекатини – Фиренца-Верона-Чачак.

2.      Смештај ученика се врши по следећем: Прво ноћење поред ауто пута између Падове и Вероне могу оба аутобуса у један хотел или сваки аутобус у посебан хотел; три ноћења у околини Рима (први прстен) сваки аутобус посебан хотел и два ноћења у Монтекатинију где сваки аутобус има свој хотел.

3.      Први дан путовања служи да се стигне до Венеције тј.Вероне и од тада почиње програм са разгледањем Венеције за једну групу и Вероне за другу групу са смештајем, вечером и ноћењем у местима која су означена за прво ноћење (Падова – Верона за групу која је била у Венецији и у Монтекатинију за групу која је била у Верони).

4.      Даљи програм је да група која је била у Венецији у недељу 6.септембра 2020. иде преко Сијене (задржавање са разгледањем града у пратњи водича) до околине Рима на смештај, вечеру и ноћење, а друга група је тај дан , цео дан у Фиренци са програмом у Фиренци (обилазак града у пратњи локалног водича, посета Галерије UFFICIи слободно време).

5.      Следећа два дана (понедељак и уторак) група која је дошла и сместила се у околину Рима је у Риму. Први дан има панорамско разгледање града у пратњи водича (Црква Светог Петра у ланцима, Колосеум, Пјаца Венеција,Форум Романум, Фонтана ди Треви, Шпанске степенице, Пантеон, Пјаца Навона) са ручком у Риму и слободним временом од 17 до 21 час. После тога је повратак у хотел.

6.      Следећи дан у Риму је посета Ватикану и Цркви Светог Петра у пратњи локалног водича. После тога је ручак у ресторану и слободно време до 21 час.

У среду, ова група напушта Рим и иде преко Пизе (задржавање око три часа, обилазак Трга чуда са Кривим торњем и у пратњи водича одлазак до реке) за Монтекатини. У четвртак, ова група је цео дан у Фиренци а у петак креће из Монтекатинија за Верону. Ту је задржавање до 15 часова. Одатле се иде ка тржном цетру МАРКОН, где се спајају обе групе у 18 часова и полазак за Чачак је у 21 час. Долазак у Чачак је у суботу, 12. септембра 2020.године око 12 сати.

7.      Група која је била прво у Верони и Фиренци има исти програм у Рим, а из Рима преко Сијене наставља за хотел између Вероне и Падове и завршног дана у петак је од 11 до 16 часова у Венецији, одакле долази у ТЦ МАРКОН у 18 часова и спаја се са другом групом.Ово је упутство за састављање понуде, а сви остали услови су дати у јавном позиву и за сва додатна појашњења око састављања програма можете се обратити директору школе.

У Чачку, 23. септембра 2019. године